top of page
Школа лідерів
Волонтерський рух

Тренінги та практичні заняття

1. Попередження можливих психолого-педагогічних проблем.
2. Психологічна профілактика негативних факторів в освітньому просторі навчального закладу.
3. Психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу (педагогічного колективу, майстрів виробничого навчання, вихователя, батьків) щодо адаптації учнів в новому навчальному закладі, вікових особливостей учнів-підлітків, взаємовідносин в учнівських та молодіжних колективах, розвиток індивідуальних можливостей учнів, особливостей дітей пільгової категорії.
4. Консультування учасників освітнього процесу за запитом.
5. Проведення необхідної психологічної діагностики в групах та поглибленої психодіагностики індивідуально.
6.  Психологічний супровід учнів від І-го до ІІІ-го курсу навчання.

Додаткові напрямки роботи:

-   Позаурочна робота з обдарованими та творчими учнями.
-  Розвиток волонтерського руху в навчальному закладі та громадської активності учнів.
- Реалізація програми « Сприяння просвітницькій роботі «Рівний – рівному» серед молоді України щодо Здорового способу життя», проведення тренінгових занять.
- Профорієнтаційна робота, як вибрати професію і що потрібно знати під час вибору професії. Зустрічі з випускниками 9-х та 11-х класів загальноосвітніх шкіл Софіївського району.
- Впровадження активізуючих технологій навчання в програму роботи навчального закладу (тренінгові заняття та робота в групах, дискусії, комунікативні та командні ігри).

Напрямки роботи практичного психолога навчального закладу:

В кожній учнівській групі є явні і яскраві лідедери, котрі проявляють активність та організаторський хист з самого початку навчання. Частина учнів має ці здібності, але вониприховані по тим чи іншим причинам.

Практичний психолог володіє психодіагностичними методиками, котрі дозволяють виявити всіх учнів з подібним типом задатків та ступінь їх розвитку. Для таких учнів, котрі потім становлять основу учнівського самоврядування, щорічно проводиться цикл тренінгових занять і практичних завдань, котрі навчають як працювати в команді і як досягати поставленої мети. Отриманий досвід старші курси по принципу "рівний-рівному" передають молодшим.

Волонтерський рух - це явище відоме всьому цивілізованому світу, і в навчальному закладі подібна робота розпочинається з тренінгу"Хто такі волонтери?" та наступними волонтерськими акціями, присвяченим до дня Землі та дня довкілля, дня боротьби з розповсюдженням ВІЛ-інфекції, до дня сміху, до Дня перемоги чи дня всіх закоханих і т.д. тобто тематика акції може бути різноманітною.

Літній табір проводиться кожного літа починаючи з 2009 року, він являється і підсумком виховної та розвивальної роботи за рік і одночасно "подарунком" для найактивніших учнів навчального закладу.Це відпочинок і заняття на природі, ігри та спілкування, цікаві завдання та зближення в міжособистісних стосунках, це практичний досвід того, що вільний час можна проводити без шкідливих звичок.

Це можливість для практичного психолога і вихователя змінити поведінку і негативні установки учня в неформальній обстановці. Зазвичай учні повертаючись з літнього табору переповнені яскравими враженнями і позитивними емоціями.

Практичний психолог не навчає учнів конкретним видам діяльності, наприклад малювати співати та танцювати,  його задача не стоїть в тому, щоб відкрити генія чи виростити зірку, свою увагу він зосереджує на розкритті задатків через нові види нестандартних і незвичних видів творчої діяльності. Таким чином учень отримає стимул до саморозвитку як своїх навичок, так і своєї особистості.

В навчальному закладі працює цілісна система пошуку обдарованих дітей та розвивальної роботи з ними, з залученням профільних спеціалістів з інших організацій.  Підсумовуючи творчі досягнення на прикінці навчального року проводяться творчі вечори. що підтримує їх статус творчих дітей та мотивує до подальшого розвитку своїх талантів. Паралельно з учнями проводяться практичні занятття з розвитку креативності та творчого мислення.

Літній табір

Розвиток здібностей різних напрямків

Тренінг – це запланований процес, призначений для надання знань, удосконалення наявних навичок і одержання нових на основі власного досвіду з метою зміни поведінки.

Практичні заняття - заняття, що направлені на вироблення певних навичок та зміну установки щодо визначеної проблеми.

Досить розповсюджені соціальні тренінги, направленя на соціалізацію учня, розуміння ними таких понять як толерантність, гендерна рівність, волонтерство,  тогівля людьми та як впливає відношення  до цих проблем кожного учня навесь соціум.

Другий обємний напрямок роботи, котрий включає в себе тренінги і практичні заняття, це пропаганда здорового способу життя та профілактика негативних соціальних явищ, таких як алкоголізм, наркоманія та тююнопаління.

Педагогічний колектив може виступати замовником проведення тематичного тренінгу, що висвітлює ту чи іншу проблему в групі учнів.

Чат:
Корисні посилання:
bottom of page