top of page

Клуб Арт-композиція

Клуб геокешингу та ігор квест

Гурткова робота є невід’ємною частиною виховної роботи та роботи з розвитку здібностей учнів в навчальному закладі. Досить часто, поринувши у суєту буденних справ, людина не розвиває свої задатки, «зариває свій талант у землю», що на думку провідних педагогів і психологів є недопустимим.

Обдарованість може бути різною, наприклад, інтелектуальна, художня, вокальна, артистична, спортивна, технічна, декоративно-прикладна та ін. Тому організація гурткової роботи, мала на меті забезпечити якомога більше напрямків, щоб кожен учень зміг знайти своє хобі, розкрити свій талант.

Серед гуртків окремо потрібно виділити предметні  та професійні гуртки, які покликані розвивати пізнавальну сферу учнів та професійні навички. Працює над цим весь педагогічний колектив.

Інший напрямок, що користується популярністю у учнів – це зайняття спортом, відповідно спортивна секція з тенісу та вивчення козацьких бойових мистецтв, запрошує до своїх позаурочних занять нових членів. Працює в цьому напрямку педагог вищої категорії Хоптинський Віктор Петрович.

В цьому році розпочато роботу нового гуртка «Вокальний спів», який спеціалізується на розвитку вокальних, музичних здібностей. Керівником гуртка є молодий майстер в/н, випускник нашого ліцею, який тим не менш не перший рік приймає активну участь в культурно-масовому житті селища, Моренко Ілля Петрович.

Розвитком художньо-естетичних   та декоративно-прикладних здібностей вже кілька років поспіль займається гурток «Арт-композиція» та його керівник, практичний психолог Собко Євгенія Станіславівна.   В гуртожитку вихователь Костик Любов Володимирівна, пропонує своїм вихованцям спробувати себе в освоєнні техніки  орігамі, квілінгу та витинанки.

Гуртки та клуби за інтересами, що діють в позаурочний час.

Що таке геокешинг та ігри квест?

Це нові активні командні ігри змагально-пошукового характеру. Участь в цих іграх вимагають активності, ініціативності та творчого підходу.

GPS – навігатор – це пристрій, котрий дозволяє створювати маршрут, орієнтуватись  на місцевості за допомогою супутникового зʼвязку. Принцип геокешингу та гри квест однаковий, різниця лише в  способі пошуку точки маршруту. 

В грі приймають участь команди та «мозковий центр» - організатори та координатори, котрі слідкують за ходом гри, дотриманням правил,

фіксують час старту та фінішу, фіксують відповіді на питання, знаходяться на телефонному зв'язку, переглядають творчі завдання – і врешті-решт визначають переможця гри.

Команд може бути 2- 4, вони формуються з бажаючих прийняти участь у грі. У кожної команди є запланований маршрут, по котрому вони пересуваються від точки до точки.

Знайшовши точку, команда повинна відповісти на питання та виконати творче завдання, вони присвячені тематиці гри. Після цього команда повинна шукати наступну точку та рушати до неї.

Тематика ігор може бути різноманітною :

- Присвячена певному навчальному предмету (хімія, історія, фізика, література);
Екологічного спрямування;
Присвячена пропаганді здоровому способу життя, профілактиці розповсюдження ВІЛ інфекції;
Пропаганді волонтерського руху;
До дня гумору;
Профілактика торгівлі людьми;
Національно-патріотичного спрямування;
Правового спрямування, наприклад ,присвячена правам людини та багато іншого.

Як організувати гру?

Організовує гру 3-5 чоловік, котрі і складають «мозковий центр». Вони пишуть сценарій, питання, завдання, набирають команду, роз'яснюють правила і суть гри, назначають маршалів, слідкують за проходженням гри, визначають переможців.

В результаті гри в учасників розвиваються комунікативні та лідерські здібності, творче мислення, активність та ініціативність, формуються і розвиваються навичкивзаємодії в команді, в організаторів є можливість на практиці реалізувати свої організаторські та творчі здібності. А сама гра згуртовує молодь, несе в собі виховний зміст, а тому може застосовуватись в освіті.

Якщо задати питання середньостатистичному учню ПТНЗ «що таке рукоділля?» в першу чергу вони говорять про вишивку, малювання, ліплення, інколи орігамі, тобто хто чим захоплювався і займався в дитинстві. Але досить часто рукоділля займає багато часу, тоді як необхідно було створити щось динамічне, сучасне і оригінальне. Поступово ідея викристалізувалась, відшліфувалась в ідею «Арт-клуба», клуба за інтересами з освоєння різноманітних технік декорування, оздоблення чи створення предметів. В даний час такі техніки називаються «хедмейд» від англійських слів head та made, вважаються авторськими, неповторними.

Художні задатки, звичайно є не у всіх учнів, але вміння чи невміння малювати не є критерієм наявності чи відсутності задатку. В подібній сфері діяльності людини, котра носить назву дизайн та декорування,можна удосконалити художньо-естетичні свої навички або відкрити їх, якщо до цього часі вони були невідомі самому учню. Такою діяльністю, не просто малювати, а створювати новий предмет, образ цікаво займатися навіть тим, хто ніколи раніше подібним не займався.

Достатньо систематичних зустрічей один раз на місяць з групою зацікавлених дітей і реального плану роботи клубу за інтересами.
При роботі з учнями в клубі (абож його можна назвати гуртком) має місце і терапевтичний ефект:
- осмислена творча діяльність людини
- наявність видимого результату та порівняння його з результатами інших
- естетичне задоволення від роботи
- спілкування та обговорення своїх вражень від виконання роботи в групі «однодумців»
- мотивація на продовження творчої роботи
- реалізація творчого потенціалу і особистісний ріст
Заняття можна оформляти і музичним супроводом, що додає різноманітні нотки у кожне заняття.

Комунікативні та інтелектуальні ігри за зовнішнім фасадом розваги приховують в собі і іншу особливість - це розвиток комунікативних здібностей. В процесі захопленої гри учні спілкуються з однолітками, вчаться висловлювати свою думку, переконувати інших прийняти свою думку, спостерігають як інші люди використовують можливості мовлення. Запропоновані ігри "мафія", "крокодил" та "який ти персонаж?" завжди збирають своїх прихильників в навчальному закладі та під час проведення літнього табору.

Клуб комунікативних 
та інтелектуальних ігор
Чат:
Корисні посилання:
bottom of page