top of page

Мета діяльності психологічної служби:

Психологічна служба Софіївського професійного ліцею створена і діє згідно з наказу Міністерства освіти і науки України №27 від 03 травня 1999 року «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України», керується в своїй роботі Положенням про психологічну службу.

Основною метою діяльності психологічної служби є створення  необхідних умов для всебічного та гармонійного розвитку учня, стимуляція до саморозвитку, самоорганізації та самореалізації в подальшому житті, створення гармонійного мікроклімату як в учнівському так і в трудовому колективі.

Задачі психологічної служби:

- сприяти створенню психологічного клімату і умов для повноцінного розвитку дитини в юнацькому віці

- вивчати особливості дитини та формування її особистості в контексті її життєвих умов, виховання та взаємодії з дорослими та однолітками.

- допомагати учням в життєвому самовизначенні, виборі шляхів самореалізації та професійному розвитку.

Структура психологічної служби:

    Адміністрація та педагоги навчального закладу є співпрацівниками практичного психолога; вони вважаються основними замовниками виконання психологічних обстежень, консультативних і корекційних послуг і виявляють розуміння необхідності спільних зусиль для розвитку психологічних проблем освітнього процесу.

    Практичні психологи і соціальні педагоги, котрі працюють в навчальних закладах, відносяться до четверного рівня управляння і звітують про свою роботу до районних чи обласних центрів практичної психології. Підпорядковуються вони безпосередньо директору, тому адміністрація має можливість замовляти психолого-педагогічні послуги, ставити завдання і отримувати достовірну інформацію з першоджерел.

     План роботи практичного психолога узгоджується з планом роботи навчального закладу і затверджується директором.

     Психологічна служба у своїй роботі опирається на допомогу від державних структур, таких як служба у справах дітей і кримінальна міліція у справах неповнолітніх, котрі проводять профілактичну роботу в навчальному закладі, надають інформаційно-правові консультації.
     Рада профілактики визначає план дій та можливих заходів корекції поведінки учня чи конфліктних ситуацій, що сталися з учнем.
Піклувальна рада визначає план заходів та допомогу, яку потребує учень, моральну, юридичну чи психологічну.
     Самі учні і учнівське самоврядування можуть впливати  на формування психологічного клімату в учнівському колективі, звертатися за допомогою до адміністрації з різних питань, що виникають в процесі навчання.
     Методичну та інформаційну підтримку психологічна структура отримує від методичного центру профтехосвіти та центру практичної психології та соціальної роботи.
     І звичайно батьки, котрі несуть відповідальність за виховання і розвиток дитини завжди інформуються про справи учнів, про їх перспективи чи проблеми. Зв'язок між батьками та навчальним закладом підтримують майстри виробничого навчання  та викладачі, класні керівники.
     Взагалі система психологічної служби побудована і функціонує таким чином, що практично кожну проблему, що виникає в процесі навчання можна вирішити.

Чат:
Корисні посилання:
bottom of page